VOLVO FM na trasie międzynarodowej – spryt czy bezmyślność?

Większość z Was kierując się marką VOLVO wybiera model FH. Uznawany za hit sprzedażowy grupy Volvo często spycha na drugi plan równie atrakcyjny FM, szczególnie

gdy macie w planach trasy międzynarodowe. Wokół Volvo FM nie ma tak ogromnego zamieszania, jak wokół jego większego brata Volvo FH. Jednak my postanowiliśmy zwrócić na niego uwagę. Zestawiliśmy obydwa modele uwzględniając wymagania, jakie przedstawił nam Pan Henryk. Będzie miał stałe zlecenie – przewóz piachu z Wrocławia do żwirowni w Deggendrorfie. Dla ułatwienia wspólnie zebraliśmy wszystkie za i przeciw, żeby pokazać jaką ostateczną decyzję podjął nasz klient.

Volvo FM

Volvo FM

+ niższe spalanie

+ mniejsza masa własna – możliwość przewozu większego ładunku

+ idealny pod wywrotkę

mniej funkcji, mniej schowków

mniejsza kabina

duży tunel silnika

+ więcej opcji
+ komfort wypoczynku
+ płaska podłoga w kabinie
+ idealny na dłuższe trasywiększe spalanie
większe koszty
większa masa własna – zabierze lżejszy ładunek

Volvo FH

Volvo FH

 

Pan Henryk po długim namyśle postawił na zakup VOLVO FM. Ze względu na fakt, że doskonale nadaje się pod wywrotki (przy przewozie tego rodzaju ładunku) oraz jego masę doszedł do wniosku, że będzie to słuszna decyzja. Dodatkowo – po przeliczeniach wyszło, że FM będzie spalało tylko 33l/100km.

Nie bał się podjąć ryzyka, mimo że znajomi odradzali mu ten zakup. A czy Wy, odważylibyście się pojechać na trasę międzynarodową FM-ką?

Podziel się:

To może Ciebie zainteresować

Komentarze są wyłączone.